O tomto webu

Doménu svalbard.cz jsme registrovali v dubnu 2008 pro stránky připravované expedice Svalbard IV. Stránky byly nejprve motivačním webem pro expediční tým i pro ty, kdo se nás tehdy rozhodli podpořit. Po akci jsme na stránky umístili mraky fotek a deník, čímž to mělo skončit. Ale zvykl jsem si na ně a nechtělo se mi nechat je úplně zapadnout. A při zodpovídání různých dotazů přišel nápad, jak stránky rozvinout v něco víc. Aktuální vodácká expedice byla tedy odsunuta do sekce věnované expedicím. Vedle ní vznikla další sekce, nazvaná Průvodce.

Co je cílem?

Chtěl bych, aby se Svalbard.cz stal jakýmsi průvodcem po Svalbardu, ovšem průvodcem pro ty, kteří si svou výpravu vymýšlejí a organizují sami. O výletech a jiných atrakcích, které jsou v nabídce různých Longyearbyenských turistických operátorů, se lze dočíst jinde.

Byl bych rád, kdyby se na obsahu webu podíleli i jiní, kteří mají se Svalbardem své zkušenosti. Sekci o expedicích bych chtěl rozšířit i o odkazy na Vaše výpravy. Ale hlavně Průvodce, který by měl sdružovat různá fakta a obecné zkušenosti, je úkol nad možnosti jednoho člověka, který ještě zrovna bojuje s vlastní disertační prací.

Pokud se vám tato myšlenka líbí a máte co říci, kontaktujte mě.

Pravděpodobně web nerozšířím o veřejné diskusní fórum, vzhledem k tomu, jaké idioty taková místa přitahují. Raději si dám trošku práci, posoudím vaše maily a užitečné příspěvky zveřejním osobně.

Autorské věci...

Nekopírujte, prosím, kusy tohoto webu na své vlastní stránky. Pokud se vám tu něco tolik líbilo, raději dejte k sobě odkaz na Svalbard.cz. Když mi pak napíšete, můžu i já vás přidat k odkazům a spokojeni snad budeme všichni. Lepší než link na náš web by mohl snad být jen finanční příspěvek na hosting a údržbu Svalbard.cz :) O tom se můžeme vždy domluvit po mailu.

Fotografie také nestahujte. Máte-li o některé zájem, je také možno napsat a domluvit se. Na webu vystavujeme fotky většinou tak, jak vyšly z foťáku a zmenšené na webově publikovatelnou velikost. Fotky v plné velikosti, vyčišťěné a upravené jsou k dispozici, pokud možno za nějakou náhradu či protislužbu. Byli jsme to my, kdo klepali kosu před ledovcem při jejich pořizování...

Kdyz bych pak někde svý věci našel, byl bych akorát nasranej a nechtělo by se mi už dál nic psát...

Špicberky - tulácký průvodce arktickou přírodou

SVALBARD.CZ